Start Polecane Zakaz parkowania na chodnikach zostanie wprowadzony w całej Wielkiej Brytanii?

Zakaz parkowania na chodnikach zostanie wprowadzony w całej Wielkiej Brytanii?

678
0

W ramach nowych propozycji przedstawionych przez rząd w nowej ustawie, w całej Wielkiej Brytanii ma zostać wprowadzony zakaz parkowania na chodniku.

Przepisy dotyczące parkowania na chodnikach mogą się radykalnie zmienić na mocy nowego prawodawstwa, a trzy propozycje dotyczące przyszłych perspektyw mają zostać omówione w ramach okresu konsultacji. Wszystkie trzy pomysły znacznie zaostrzają istniejące przepisy na obszarach poza Londynem, które obecnie nie mają zakazu, ale każdy z nich różni się intensywnością. 

Pierwsza propozycja ma spowodować usprawnienie procesu porządkowania przepisów ruchu drogowego, co ma ułatwić samorządom wprowadzenie zakazu parkowania na chodnikach na ich obszarach. Kolejna dawałaby radzie dodatkowe uprawnienia do wyszukiwania kierowców parkujących na ścieżkach w okolicy. Natomiast, trzecią opcją byłoby nałożenie ogólnokrajowego zakazu parkowania na chodnikach w stylu londyńskim, do czego dążyło wielu działaczy. Kierowcy są karani grzywną w wysokości 70 funtów za zatrzymanie się na chodniku w stolicy, a opłaty zmniejszone o połowę, jeśli zostaną zapłacone w ciągu 14 dni.

Sekretarz ds. Transportu Grant Shapps ujawnił, że parking na chodniku stanowi „wyraźne zagrożenie bezpieczeństwa”, które dotknęło „narażonych na niebezpieczeństwo pieszych”. Powiedział: „Parkowanie na chodnikach oznacza, że ​​osoby na wózkach inwalidzkich, osoby niedowidzące i rodzice z wózkami mogą zostać zmuszeni do wyjechania na drogę, co jest nie tylko niebezpieczne, ale zniechęca do podróżowania.” 

Niedawna analiza organizacji charytatywnej Guide Dogs ujawniła szokujący horror, z jakim borykali się piesi próbujący korzystać z chodników zablokowanych przez pojazdy. Analiza wykazała, że ​​32% osób z wadami wzroku i 48% użytkowników wózków inwalidzkich rzadziej wychodziło z domu z powodu parkowania na chodniku. Pod koniec ubiegłego roku Komisja Transportu zaleciła ogólnokrajowy zakaz parkowania na chodnikach.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniAresztowania po tym, jak mężczyzna był widziany na dachu w centrum miasta
NastępnyTrzy stacje londyńskiego metra zostały ponownie otwarte