Start Polecane Zakaz grillowania i zwiększone patrole w New Forest, aby zmniejszyć ryzyko pożarów

Zakaz grillowania i zwiększone patrole w New Forest, aby zmniejszyć ryzyko pożarów

448
0

Patrole zostały rozlokowane w całym New Forest, aby zmniejszyć ryzyko pożarów.

Patrole w New Forest mają zapobiec niszczycielskim pożarom w popularnych obszarach turystycznych. Wolontariusze z Hampshire i Isle of Wight Fire and Rescue Service (HIWFRS) połączyli siły ze strażnikami z Forestry England i National Park Authority (NPA). Monitorują oni ruchliwe części lasu i przypominają odwiedzającym, że ogniska i grille są zabronione.

Rzecznik Forestry England powiedział, że obszar jest zagrożony, pomimo różnych kroków podjętych na początku tego roku w celu zmniejszenia ryzyka wybuchu pożarów. „Wszystkie urządzenia do grillowania w pobliskich sklepach zostały usunięte, a na parkingach i w punktach informacyjnych zainstalowano widoczne znaki „zakaz grillowania”” – powiedzieli.

Ciągłe ograniczenia dotyczące podróży zagranicznych doprowadziły do ​​tego, że większość ludzi została w domu, przez co więcej rodzin odwiedza parki narodowe. Dobra prognoza pogody na resztę tygodnia, w połączeniu z poniedziałkowym Bank Holiday, może sprawić, że w ciągu najbliższych kilku dni do New Forest napłynie jeszcze więcej osób.

Rzecznik Forestry England potwierdził, że grille mogą być używane tylko na dziewięciu kempingach prowadzonych przez Camping in the Forest. „Są to obszary zarządzane i mają szereg środków, w tym metalowe pojemniki na rozżarzone węgle, aby zapewnić ich bezpieczną utylizację, punkty poboru wody, sprzęt przeciwpożarowy i regularne patrole przez personel kempingu”. „Jednorazowe grille nie są dozwolone w tych lokalizacjach, podobnie jak w pozostałych częściach New Forest” – powiedział rzecznik.

PoprzedniNHS England przygotowuje plan szczepień dla dzieci w wieku 12-15 lat
NastępnySouthampton Pride 2021 odbędzie się już dziś