Start Polecane Zaczyna brakować towaru. W sklepach kończą się namioty, krzesła ogrodowe i zabawki

Zaczyna brakować towaru. W sklepach kończą się namioty, krzesła ogrodowe i zabawki

374
0

Firmy walczą o zabezpieczenie letnich artykułów, takich jak meble ogrodowe, kosze piknikowe i zabawki na świeżym powietrzu, gdy konsumenci przygotowują się do wakacji w Wielkiej Brytanii.

Według platformy odprawy celnej KlearNow około 60% brytyjskich dostawców doświadczyło w ostatnim miesiącu opóźnień w imporcie. Częściowo winna jest sześciodniowa blokada Kanału Sueskiego w marcu, ponieważ towary, które miały przybyć kilka tygodni temu, wciąż tkwią na kontenerowcach w innych miejscach. Ale w grę wchodzą inne czynniki. „Połączenie ograniczeń Covid-19, zaległości związanych z blokadą Kanału Sueskiego, rosnącego światowego popytu na kontenery transportowe, zakłócenia żeglugi spowodowane kryzysem zdrowia publicznego w Indiach i brakiem materiałów opakowaniowych oznaczają, że brytyjskie firmy już walczą o zaspokojenie popytu w okresie letnim, – powiedział założyciel i dyrektor naczelny KlearNow, Sam Tyagi. „Przy tak dużej konkurencji o przestrzeń kontenerową, niektóre mniejsze firmy są po prostu wyceniane za wyładunek towarów i materiałów, których potrzebują”.

Przedmioty takie jak sprzęt kempingowy odnotowały gwałtowny wzrost, ponieważ coraz więcej brytyjskich rodzin patrzy na wakacje krajowe, a rząd zaostrza przepisy dotyczące międzynarodowych zasad podróży i przenosi Portugalię na listę bursztynów. Ponieważ wiele popularnych produktów jest produkowanych w Chinach, detaliści odczuwają braki w swoich łańcuchach dostaw, a detaliści amerykańscy mają podobne problemy z zakupami podstawowych artykułów letnich. Jednak opóźnienia w dostawach to tylko jedna część problemu – według eksperta ds. handlu detalicznego Kate Hardcastle nastąpiła eksplozja popytu ze strony branży hotelarskiej, która wraca na nogi po trzeciej blokadzie koronawirusa. „Kampery i przyczepy kempingowe mają konkurencję ze strony restauracji i hoteli w zakresie sprzętu outdoorowego” – powiedziała. „Popyt jest tak wysoki, nie tylko z powodu niedoboru podaży, ale także dlatego, że rzeczy są zmieniane na bardzo różne sposoby”. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDorośli w wieku 25 – 29 lat w Hampshire zapraszani na szczepionkę przeciwko Covid-19
NastępnyByły policjant przyznał się do porwania i zgwałcenia Sary Everard