Start Polecane Za nieumyte okna kara 100 funtów?

Za nieumyte okna kara 100 funtów?

1441
0

Jeśli nie dbasz o swój ogród lub nie myjesz okien, może grozić tobie od 100 funtów do 2,5 tys. funtów grzywny i wpis do rejestru karnego w ramach nowych przepisów – informuje „Daily Mail”. Wszystko przez urzędników źle interpretujących rozporządzenia.

Słuchanie muzyki, picie alkoholu w miejscach publicznych, oglądanie telewizji czy nawet głośny płacz są zakazane przez lokalne władze w ramach Ustawy o Zachowaniach Antyspołecznych z 2014.

Niezastosowanie się do polecenia jest przestępstwem i może być karane grzywną na miejscu (aż do 100 funtów). Można również zostać wezwanym do sądu, gdzie grzywna może sięgnąć aż 2,5 tysiąca funtów, a w przypadku firm 20 tysięcy funtów.

W okresie 12 miesięcy, od października ubiegłego roku 107 lokalnych rad wydało łącznie blisko 4 tysiące tego typu rozporządzeń w ramach ustawy.  Manifesto Club w najnowszym raporcie ostrzega jednak, że istnieje poważne zagrożenie, że takie restrykcje będą prowadziły do nakładania nieuzasadnionych ograniczeń na obywateli.

Niektórzy urzędnicy pod pretekstem tych przepisów egzekwują bowiem kary również za inne zachowania w celu pozyskania pieniędzy pochodzących z mandatów. Karane zaczęły być już nieumyte okna, karmienie ptaków czy krzyk i płacz w miejscu publicznym. W Warwick zakazano młodzieży pukania do drzwi i uciekania.

– Pukanie w drzwi bywa uciążliwe, ale jest też stosunkowo nieszkodliwe i wpisuje się w wykroczenia dzieciństwa – komentuje przedstawiciel Manifesto Club. – Takie zalecenia naruszają prywatność i świętość domu. Jeśli nie można płakać w swoim domu, karmić ptaków w ogrodzie, nie ma żadnej prywatnej przestrzeni, która byłaby chroniona przed żądaniami świata zewnętrznego. Daje to jasny sygnał, że nie możesz być zarządcą w swoim własnym domu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniAresztowano mężczyznę podejrzanego o atak na kobietę w Southampton
NastępnyPolski kierowca zabił 4-osobową rodzinę. Angielska gazeta liczy obcokrajowców z telefonami