Start Polecane Za Brexitem głównie osoby z niższym wykształceniem?

Za Brexitem głównie osoby z niższym wykształceniem?

912
0

Z danych opracowanych na podstawie statystyk sporządzonych przez punkty wyborcze wynika, że za Brexitem głosowały głównie osoby z niższym wykształceniem.

Jak podaje Metro, analiza statystyk jasno wykazała, że to jak ludzie głosowali było ściśle powiązane ze zdobytym stopniem edukacji. Jest to największa zauważona zależność.

W celu zdobycia danych Martin Rosenbaum i George Greenwood przeanalizowali ponad tysiąc lokalnych oddziałów rządowych w Anglii i Walii. Zauważyli oni, że miejsca, w których obywatele z niższym wykształceniem głosowali za pozostaniem w Unii Europejskiej, są w większości zamieszkane przez osoby wywodzące się z innych grup etnicznych. Taka sytuacja miała miejsce między innymi w Birmingham czy Haringey w północnym Londynie. Okazało się bowiem, że Afroamerykanie czy Azjaci w znacznej większości głosowali za pozostaniem.

Wyjątkiem są dwie gminy z zachodniego Londynu, Ealing i Hounslow. Tam pomimo dużego odsetku mieszkańców pochodzenia azjatyckiego, znaczna większość głosowała za opuszczeniem struktur unijnych, co było wyjątkowym zjawiskiem w Londynie, gdzie większość opowiedziała się za pozostaniem we Wspólnocie.

Wykonanie takiej analizy było możliwe, ponieważ co dziesięć lat rząd zbiera informacje na temat rasy i wykształcenia. Ostatni tego typu spis wykonywany był w 2011 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniW sklepie Poundland w Southampton będzie można zakupić odzież
NastępnyBoris Johnson zrzekł się amerykańskiego obywatelstwa