Start Polecane Z Londynu do Edynburga najtaniej przez … Szczecin?

Z Londynu do Edynburga najtaniej przez … Szczecin?

738
0

Student z London School od Economics chciał pojechać do Edynburga. Ceny biletów kolejowych okazały się jednak tak drogie, że William Stein postanowił znaleźć alternatywne połączenie. Najtańszy okazał się lot z przesiadką w Szczecinie.

Za podróż pociągiem z Londynu do Edynburga trzeba student miał zapłacić około 100 funtów. William Stein uznał, że taka cena jest zbyt wygórowana i znalazł alternatywne połączenie lotnicze. Za lot z przesiadką w Szczecinie zapłacił jedyne £21.95 – informuje Evening Standard.

Mężczyzna bez problemu dotarł z Londynu do Szczecina, tam jednak sprawa się skomplikowała, gdyż Raynair odwołał lot do Edynburga. Stein postanowił kontynuować jednak swoją podróż. Dostał on od przewoźnika rekompensatę za odwołany lot w wysokości  £40. Z tego 10 funtów przeznaczył na jeden nocleg w Szczecinie, następnie kupił bilet na busa ze Szczecina do Berlina, za który zapłacił £7. Z Berlina do Glasgow Stein zabukował bilet lotniczy w cenie 14 funtów, a stamtąd dostał się do Edynburga autobusem za 8 funtów.

Choć podróż zajęła mężczyźnie znacznie więcej czasu niż zakładał, to po zsumowaniu wszystkich kosztów nadal było to tańsze rozwiązanie niż podróż koleją.

Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu. Student z Newcastle poleciał do Londynu przez Majorkę. Za bilet lotniczy zapłacił 26.99 funtów, podczas gdy podrożył koleją wyniosłaby go 78.50 funtów.