Start Polecane Wzrost zasiłków i emerytur państwowych w UK

Wzrost zasiłków i emerytur państwowych w UK

796
0

Rząd wprowadził w życie podwyżki emerytur państwowych i różnych innych świadczeń.

Rząd oświadczył, że ma świadomość skali problemów, z jakimi zmagają się ludzie i stara się im pomóc. Rząd postanowił ograniczyć kwietniową podwyżkę do poziomu inflacji z jesieni ubiegłego roku lub 2,5 proc., w zależności od tego, która z tych wartości będzie wyższa – stąd obecny wzrost o 3,1 proc.

Oznacza to, że:

  • stawka pełnej, nowej zryczałtowanej emerytury państwowej (dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny po kwietniu 2016 r.) wynosi £ 185,15 tygodniowo, co oznacza podwyżkę o £ 5,50 tygodniowo,
  • stawka podstawowa emerytury państwowej (dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny przed kwietniem 2016 r.) wynosi £ 141,85 tygodniowo, co oznacza podwyżkę o £ 4,25 tygodniowo. Osoby te mogą również otrzymać dodatek do emerytury (Pension Credit).

Od dawna obowiązująca zasada uzależnia podwyżkę szeregu zasiłków i ulg podatkowych w kwietniu każdego roku od stopy inflacji we wrześniu poprzedniego roku. Dlatego zasiłki zależne od wysokości dochodów, takie jak Universal Credit, a także zasiłki dla osób niepełnosprawnych i opiekuńcze, wzrosły o 3,1 proc. Faktyczna wysokość świadczeń zależy od sytuacji konkretnej osoby.

Universal Credit:

  • dla osoby samotnej w wieku co najmniej 25 lat: wzrost do £ 334,91 miesięcznie, czyli do £ 4 019 rocznie
  • dla osoby samotnej poniżej 25. roku życia: wzrost do £ 265,31 miesięcznie
  • dla pary w wieku poniżej 25 lat: wzrost do £ 416,45 miesięcznie
  • dla pary w wieku (jedna osoba lub obie) 25 lat lub więcej: wzrost do £ 525,72 miesięcznie

podwyżka 3,1 proc. obejmuje także dodatek na dzieci, wsparcie dla opiekuna oraz świadczenie z tytułu ograniczonej zdolności do pracy.

Zasiłek na dziecko również wzrósł o 3,1 proc., do £ 21,80 tygodniowo na najstarsze dziecko i £ 14,45 tygodniowo na wszystkie kolejne dzieci.

PoprzedniDwie osoby dźgnięte nożem w incydencie na Above Bar Street w Southampton
NastępnyOstrzeżenie dla małych firm w Southampton przed cyberprzestępcami