Start Polecane Wzrost stóp procentowych w UK

Wzrost stóp procentowych w UK

1349
0

George Osborne ostrzegł posiadaczy kredytów hipotecznych, że wkrótce po raz pierwszy od 2007 roku może w Wielkiej Brytanii wzrosnąć oprocentowanie – podaje „Independent”.

Kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii oznajmił, że państwo musi się przygotować na pierwszy wzrost oprocentowania od 2007 roku. Dodał jednak, że wszelkie nadchodzące zmiany oraz decyzje pozostawi niezależnemu Bankowi Anglii. On sam nie zamierza się w nic ingerować, ponieważ byłoby to jego zdaniem „niestosowne”.

Osborne stwierdził, że w zeszłym miesiącu podobna sytuacja zaszła w Stanach Zjednoczonych, co pozytywnie wpłynęło na ich ekonomię. Kanclerz dodał, że wzrost stopy oprocentowania umocni i „unormalizuje” gospodarkę Wielkiej Brytanii.

– Jesteśmy odpowiedzialni za upewnienie się, że nasze państwo jest gotowe na jakiekolwiek wzrosty oprocentowania – powiedział Osborne. – Niemniej jednak wzrost ten sygnalizować będzie, że nasza ekonomia w końcu się normuje po kryzysie ekonomicznym w 2008 roku.

Zwiększenie stopy oprocentowania jest „złą wiadomością” dla przemysłu naftowego oraz gazowego, a także dla posiadaczy kredytów – informuje „Independent”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTrzech włamywaczy z Southampton złapanych po tym, jak rozmawiali o swoich wyczynach na Facebooku
NastępnyOtyłość główną przyczyną zachorowalności na raka w UK do 2035 roku