Start Polecane Wzrost rezerwacji wyjazdów turystycznych w Wielkiej Brytanii po zniesieniu testów Covid

Wzrost rezerwacji wyjazdów turystycznych w Wielkiej Brytanii po zniesieniu testów Covid

488
0

Liczba rezerwacji na wyjazdy w lutym i w okresie Wielkanocnym gwałtownie wzrosła w związku ze zniesieniem obowiązkowego wykonywania testów na Covid po powrocie do UK.

Osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19, które przyjeżdżają do Anglii i Szkocji z zagranicy, nie będą już musiały wykonywać testów na obecność koronawirusa. Wiadomość ta spowodowała nagły wzrost zainteresowania wyjazdami zagranicznymi. Nowe zasady wejdą w życie 11 lutego o 4 rano.

Oprócz zmian dla osób podróżujących w pełni zaszczepionych zasady zostały złagodzone również dla osób niezaszczepionych. Nie będą one już musiały wykonywać testu ósmego dnia od przybycia do kraju lub przeprowadzać samoizolacji, ale nadal będą musiały wykonać testy przed przyjazdem i drugiego dnia. Wciąż wszyscy przybywający do Wielkiej Brytanii, niezależnie od statusu szczepień, będą musieli wypełnić formularz lokalizacji pasażera.

Linie lotnicze Jet2 poinformowały, że rezerwacje wzrosły o 30 proc. w stosunku do zeszłego tygodnia, po tym jak ogłoszono tę zmianę. Według przewoźnika, najlepiej sprzedają się bilety na Wyspy Kanaryjskie, Baleary, do Hiszpanii kontynentalnej, Włoch i Portugalii. Nastąpił też „ogromny wzrost” liczby rezerwacji do Grecji, Turcji i na Cypr.

Z kolei liczba rezerwacji lotów na narty do Genewy, Salzburga, Grenoble, Chambery i Lyonu również wzrosła, po tym jak Francja złagodziła niektóre ograniczenia dla brytyjskich podróżnych.

Mimo że wymagania dotyczące testów zostały zniesione w Wielkiej Brytanii, osoby podróżujące za granicę będą musiały przestrzegać wymogów dotyczących izolacji i testów w kraju, do którego się udają.

PoprzedniDwóch mężczyzn aresztowanych po odkryciu fabryki narkotyków w Southampton
NastępnyNa trasie z „historycznie wysoką liczbą kolizji” może nastąpić ograniczenie prędkości