Start Polecane Wzrost przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Hampshire

Wzrost przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Hampshire

428
0

W zeszłym roku w Hampshire odnotowano ponad 2600 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci, ujawniły nowe dane.

Policja w Hampshire odnotowała 53-procentowy wzrost liczby przestępstw seksualnych wobec dzieci w ciągu pięciu lat od 2014 do 2015 roku. W sumie w latach 2019-2020 odnotowano 2661 przestępstw przeciwko dzieciom, średnio 51 incydentów tygodniowo. Dla porównania, w latach 2014-15 odnotowano 1734 przypadki.

Policja w Hampshire twierdzi, że wzrost odnotowanych przypadków jest „zgodny z tendencją krajową” i że wzrost ten obejmuje niedawne nadużycia. W całym kraju odnotowano 73518 przestępstw, w tym gwałt, uwodzenie online i wykorzystywanie seksualne dzieci w Wielkiej Brytanii w latach 2019-20 – o 57 procent więcej niż w latach 2014-15.

Główny inspektor detektyw Liam Davies powiedział: „Policja w Hampshire odnotowała wzrost przestępstw seksualnych wobec dzieci w ciągu ostatnich pięciu lat, zgodnie z krajową tendencją. Wzrosty te obejmują niedawne przypadki wykorzystywania dzieci. W wielu z tych przypadków udane, głośne dochodzenia, zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnym, dały ofiarom pewność, że mogą zgłaszać przypadki wykorzystywania dzieci na policję.”

„Specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze i personel współpracują z kolegami z instytucji opieki społecznej, edukacji, zdrowia i innych, aby zwalczać przestępstwa wobec dzieci i zapobiegać im.”

PoprzedniPonad 30 nowych policjantów w Hampshire
NastępnyKolejne 29 brytyjskich miast na liście „do zamknięcia”