Start Polecane Wzrost liczby zgłoszeń o przemocy domowej w Southampton

Wzrost liczby zgłoszeń o przemocy domowej w Southampton

694
0

Już czwarty rok z rzędu w Southampton odnotowano wzrost zgłoszeń o przemocy domowej.

Ponad 3 tysiące przestępstw z użyciem przemocy domowej zostało zarejestrowanych przez policję w Southampton w latach 2017/18. Oznacza to wzrost o 7% w stosunku do roku 2016/17, wynika z ostatniego raportu opublikowanego przez Southampton City Council (SCC).

Wiadomość pojawia się po tym, jak ujawniono, że przemoc domowa stanowiła prawie 30% wszystkich brutalnych przestępstw w mieście.Nowy raport ujawnił, że wskaźniki przemocy domowej są prawie ośmiokrotnie wyższe w nieco biedniejszych dzielnicach Southampton, a Bevois, Bitterne i Millbrook należą do najbardziej dotkniętych obszarów.

Według danych przestępcy są zazwyczaj mężczyznami (74,6%), sprawcami są osoby najbliższe (87%), a ponad jedna trzecia to osoby w wieku 25–34 lat.

W ramach represji wobec przestępstw związanych z przemocą domową, 17 członków Biura Mieszkaniowego SCC przejdzie teraz specjalistyczne szkolenie, aby mogli działać jako prowadzący do spraw związanych z przemocą domową, doradzać i wspierać kolegów w radzeniu sobie poszczególnymi przypadkami, a przede wszystkim pomóc ofiarom przemocy.

PoprzedniTysiące czworonogów weźmie udział w pierwszym festiwalu psów w New Forest
NastępnyOcado zwolni setki osób po pożarze magazynu w Andover