Start Coronavirus Wzrost liczby przypadków koronawirusa stanowi „ogromne zagrożenie” dla Southampton

Wzrost liczby przypadków koronawirusa stanowi „ogromne zagrożenie” dla Southampton

923
0

Wzrost zakażeń koronawirusem w Southampton stanowi „ogromne zagrożenie” dla miasta, mówi szef zdrowia publicznego.

Dr Debbie Chase, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Southampton, wezwała mieszkańców do przestrzegania zasad i ograniczenia kontaktów z innymi gospodarstwami domowymi do absolutnego minimum. Liczba przypadków w mieście gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia, co sugeruje, że nowy szczep koronawirusa krąży teraz w mieście.

W oświadczeniu dr Chase powiedziała: „Przypadki Covid-19 w Southampton szybko rosną. Najnowsze dane pokazują, że nasz tygodniowy wskaźnik infekcji wynosi 542,9 na 100 000 osób. W ciągu ostatnich siedmiu dni (do 27 grudnia) odnotowano 144 zgłoszenia i diagnozy w szpitalu pacjentów z Covid-19 w University Hospital Southampton, z wyjątkowo dużym obciążeniem dla pojemności OIT. Tak szybki wzrost infekcji sugeruje, że nowy szczep wirusa jest obecny w Southampton. Wydaje się, że nowy szczep przenosi się z człowieka na człowieka jeszcze łatwiej niż wcześniej, co stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich”.

Dr Chase wezwała wszystkich w mieście do odegrania swojej roli w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Dodała: „Wkraczamy teraz w kluczowy okres z wprowadzaniem szczepionek, dlatego musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić NHS i najbardziej narażone osoby w naszych społecznościach, podczas gdy to ma miejsce. Aby to zrobić, wszyscy musimy odegrać swoją rolę, ograniczając nasz kontakt z innymi gospodarstwami domowymi do absolutnego minimum.”