Start Coronavirus Wzrost liczby przypadków covid-19 wśród uczniów szkół i uczelni w Southampton

Wzrost liczby przypadków covid-19 wśród uczniów szkół i uczelni w Southampton

389
0

Liczba przypadków covid w szkołach w Southampton wzrosła i osiągnęła najwyższy poziom od początku pandemii.

Rada Miejska Southampton ujawniła, że ​​w ciągu siedmiu dni od 27 września do 3 października w szkołach i na uczelniach w całym mieście potwierdzono łącznie 385 przypadków koronawirusa. Jest to najwyższa liczba przypadków odnotowana w szkołach od początku pandemii, a liczba przypadków wzrosła od czasu złagodzenia ograniczeń w Wielkiej Brytanii.

Tydzień wcześniej wśród uczniów w Southampton było 259 pozytywnych potwierdzonych przypadków. W każdym z dwóch ostatnich tygodni września zgłoszono około 260 przypadków we wszystkich placówkach edukacyjnych, co oznacza wzrost o 125 przypadków do 385 w ostatnim tygodniu do 3 października.

Wytyczne rządowe stanowią, że uczęszczanie do szkoły i college’u jest obowiązkowe dla wszystkich uczniów, chyba że muszą się izolować.

W skali kraju liczba dzieci, które nie uczęszczają do szkoły z powodów związanych z Covid-19 w Anglii, wzrosła o dwie trzecie w ciągu dwóch tygodni, wynika z danych rządowych. Departament Edukacji (DfE) szacuje, że 2,5 procent wszystkich uczniów – ponad 204 000 dzieci – nie było w klasie z powodów związanych z koronawirusem w czwartek w zeszłym tygodniu.

Związek liderów szkół ostrzega, że ​​zasady samoizolacji „aktywnie przyczyniają się” do rozprzestrzeniania się Covid-19 w szkołach.

PoprzedniRachunki za energię mogą wzrosnąć o setki funtów
NastępnyBrytyjski premier zapewnia o świetlanej przyszłości swojego kraju