Start Polecane Wzrost liczby nielegalnie importowanych szczeniaków

Wzrost liczby nielegalnie importowanych szczeniaków

825
0

Według informacji BBC, liczba nielegalnie importowanych psów zatrzymywanych na granicach Wielkiej Brytanii stopniowo wzrasta już od ponad trzech lat.

Oficjalny raport potwierdza, że w 2014 roku zatrzymano 208 szczeniaków, a w ubiegłym roku służbom udało się przechwycić aż 688 zwierząt.

Fundacje działające na rzecz ochrony czworonogów ostrzegają, że nielegalnie sprowadzane szczeniaki pochodzą często z niesprawdzonych i niespełniających oficjalnych norm hodowli. Mimo to mieszkańcy Wysp coraz częściej decydują się na ściąganie zwierząt z zagranicy. Grupy przeciwdziałające tego rodzaju praktykom apelują o wzmocnienie kontroli i kar w tym zakresie.

– Skala nielegalnego importu szczeniaków do kraju jest naprawdę szokująca – twierdzi David Bowles z Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals. – Każdego roku tysiące psów jest dostarczanych do naszych wybrzeży, zaczynają one swoje życie w traumatycznych warunkach, w niespełniających warunków hodowlach, gdzie pieniądze i profit stawiane są ponad ich zdrowie i życie – dodaje.

Eksperci ostrzegają, aby nie spieszyć się z decyzją o zakupie szczeniaka i dobrze sprawdzić skąd pochodzi zwierzak.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK: Spadną ceny biletów kolejowych
NastępnyLondyn znowu czekają strajki metra