Start Polecane Wzrost lęków i depresji u dzieci

Wzrost lęków i depresji u dzieci

462
0

U dzieci, które spędzają co najmniej trzy godziny dziennie w mediach społecznościowych, dwukrotnie zwiększa się ryzyko depresji i lęku.

Badanie przeprowadzone na 6600 dzieciach w wieku od 12 do 15 lat wykazało, że intensywni użytkownicy social mediów dwukrotnie częściej zgłaszali depresję, lęk i samotność. Eksperci ostrzegają, że młodzi ludzie, którzy spędzają ponad trzy godziny dziennie w mediach społecznościowych, częściej doświadczają problemów ze zdrowiem psychicznym. Wykazali także większą agresję i zachowania antyspołeczne niż ci, którzy nigdy się nie zalogowali do tego typu portali.

Dr Runa Dutter, konsultant psychiatra i starszy wykładowca w King’s College London, uznała badanie za przełom. Główną zaletą jest to, że naukowcy wzięli pod uwagę problemy ze zdrowiem psychicznym, które młodzi ludzie już mieli wcześniej. To w dużej mierze przezwycięża pytanie co było pierwsze – problemy ze zdrowiem psychicznym czy częste korzystanie z mediów społecznościowych?. – dodaje.

Główna badaczka Kira Riehm była nieco bardziej ostrożna, mówiąc: – Nie możemy stwierdzić, że media społecznościowe powodują problemy ze zdrowiem psychicznym, ale uważamy, że krótszy czas w mediach społecznościowych może być lepszy dla zdrowia nastolatków. Jej zespół stwierdził, że 97 procent dzieci zgłosiło korzystanie z co najmniej jednej z siedmiu najpopularniejszych platform mediów społecznościowych, w tym YouTube, Instagram, Facebook i Twitter. Ale podczas gdy jedna trzecia z nich spędza w witrynach 30 minut lub mniej dziennie, prawie jedna na dziesięć osób jest uzależniona od sześciu godzin lub dłużej. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Jama Psychiatry.

CO 90 minut w Wielkiej Brytanii ktoś odbiera sobie życie. Problem dotyka ludzi w każdym zakątku społeczeństwa, od bezdomnych i bezrobotnych po budowniczych i lekarzy, gwiazdy i piłkarzy. To największy powód śmierci osób w wieku poniżej 35 lat, bardziej śmiertelny niż rak i wypadki samochodowe. Mężczyźni trzy razy częściej popełniają samobójstwo niż kobiety. Rzadko mówi się o tym, że unikanie tego tematu grozi dalszą śmiercią. Powinno się mówić i walczyć z problemem samobójstw. Właśnie dlatego The Sun zainicjowało kampanię „Nie jesteś sam”. Celem jest dzielenie się praktycznymi poradami, podnoszenie świadomości i przełamywanie barier, z jakimi spotykają się ludzie rozmawiając o swoim zdrowiu psychicznym. Wszyscy możemy coś zrobić, by pomóc ratować życie. Nie bójmy się prosić o pomoc, kiedy jej potrzebujemy i miejmy czas by wysłuchać innych … Nie jesteś sam. Jeśli ty lub ktokolwiek, kogo znasz, potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie z problemami ze zdrowiem psychicznym, następujące organizacje zapewniamy wsparcie:

CALM, www.thecalmzone.net, 0800 585 858
Heads Together, www.headstogether.org.uk
Mind, www.mind.org.uk,0300 123 3393
Papyrus, www.papyrus-uk.org,0800 068 41 41
Samarytanie, www.samaritans.org,116 123

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOperacja Yellowhammer – ujawniono dokumenty
NastępnyFestiwal jedzenia i picia w samym sercu Southampton