Start Polecane Wzrost cen gazu: rząd rozważa pożyczki dla firm energetycznych

Wzrost cen gazu: rząd rozważa pożyczki dla firm energetycznych

390
0

Rząd rozważa oferowanie awaryjnych pożyczek wspieranych przez państwo dla firm energetycznych, ponieważ firmy walczą o utrzymanie się na powierzchni w obliczu rosnących cen gazu.

Mniejsi dostawcy stoją w obliczu ruiny, ponieważ podwyżki cen sprawiają, że ich obietnice cenowe dla klientów są niemożliwe do zrealizowania. Proces radzenia sobie z upadającymi firmami jest pod presją, ponieważ przejmowanie klientów stało się nieatrakcyjne dla firm, które przetrwały, ze względu na wzrost cen. Oczekuje się, że pożyczki będą oferowane w celu zachęcenia firm do przejmowania klientów.

Hurtowe ceny gazu wzrosły od stycznia o 250% po tym, jak mroźna zima wywarła presję na dostawców z Europy, obniżając poziom magazynowanego gazu. Zwiększona konkurencja w zakresie skroplonego gazu ziemnego, zwłaszcza ze strony krajów azjatyckich, które również doświadczyły zimna, zwiększyła presję na ceny.

Boris Johnson powiedział: „Musimy spróbować naprawić to tak szybko, jak to możliwe, upewnić się, że mamy potrzebne środki aby nie dopuścić do upadku firm, na których polegamy.”

„Będziemy musieli zrobić wszystko, co w naszej mocy do czasu, gdy sytuacja się poprawi i gdy światowa gospodarka stanie na nogi”.

PoprzedniKobieta z Southampton ukarana grzywną prawie 1000 funtów za jazdę bez ubezpieczenia
NastępnyKwas foliowy będzie dodawany do mąki w UK, aby zapobiec wadom wrodzonym