Start Polecane Wzrośnie wynagrodzenie pracowników NHS

Wzrośnie wynagrodzenie pracowników NHS

888
0

Ponad milion pracowników NHS, w tym pielęgniarki, tragarze i ratownicy medyczni mogą spodziewać się wzrostu wynagrodzeń o ponad 6%. Zmiany mają nastąpić w ciągu trzech lat, podaje BBC. 

Aby wzrosła pensja pracowników NHS musi zostać stworzona odpowiednia umowa, którą formalnie uzgodnią związki zawodowe oraz ministrowie. Jeśli zostanie zatwierdzona, etatowcy w Anglii mogą zauważyć wzrost płac niemal natychmiast. Umowa obejmuje wszystkich pracowników kontraktu Agenda For Change – około 1,3 mln pracowników, z wyjątkiem lekarzy, dentystów i starszych liderów.

Umowa musi zostać ratyfikowana przez Radę Pracowniczą NHS, która reprezentuje 14 związków zawodowych. Jak podają anonimowe źródła, rozmówcy są obecnie zadowoleni z oferty zawartej w dokumentach.

Istnieje dziewięć różnych pasm wynagrodzeń, od 15 000 funtów rocznie dla tragarzy, sprzątaczek i pracowników kuchni do ponad 100 000 funtów dla szefów departamentów.

Podjęcie decyzji o zwiększeniu wynagrodzenia wynika m.in. z faktu, że w 2017 roku odeszły 33 000 pielęgniarek, wywierając presję na szpitale i usługi społeczne, w tym na pensje, które – według BBC – spadło o 14% od 2010 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniEksperci zapowiadają więcej śniegu jeszcze w tym miesiącu
NastępnyWiosenny labirynt w Westquay Esplanade