Start Wiadomości Wzrosły ceny biletów. Brytyjczycy więcej wydają na dojazdy do pracy niż inni...

Wzrosły ceny biletów. Brytyjczycy więcej wydają na dojazdy do pracy niż inni Europejczycy

864
0
David Burrows / Shutterstock.com

Proporcje wydatków poniesionych przez Brytyjczyków na dojazdy do pracy w stosunku do ich średnich pensji są większe niż w przypadku mieszkańców innych krajów Unii Europejskiej.

Nowy rok przyniósł ze sobą kolejną podwyżkę opłat za bilety, których cena wzrosła średnio o 2,2%. W ten sposób mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą musieli się zmierzyć z kolejnymi wydatkami, których ilość wciąż wzrasta przy niewielkim wzroście płac.

Ma to z kolei wpływ na pogorszenie się standardów życia wśród mieszkańców Wysp. Grupa Action for Rail (AFR) oraz TUC poinformowały, że ludzie dojeżdżający do pracy w Wielkiej Brytanii koleją ponoszą większe z tego tytułu wydatki niż mieszkańcy innych krajów UE.
Przeciętny brytyjski pracownik zarabiający 27,200 funtów rocznie będzie musiał przeznaczyć od tego roku 17% swojej pensji na bilet sezonowy miesięczny z Brighton do Londynu.

Michael Roberts, dyrektor Rail Delivery Group oświadczył, że „wzrost cen biletów o 2,2% w 2015 roku jest najniższy od pięciu lat”.

Jak zaznaczył „z każdego 1 funta wydanego na bilety, 97 pensów przeznaczanych jest na remonty, pociągi, pracowników, a 3 pensy to zysk dla przedsiębiorstw usługowych najszybciej rozrastającej się kolei w Europie”.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniDo you speak English? Tak, i to lepiej niż przed rokiem. Polacy wysoko w rankingu poliglotów
NastępnyDni wolne od pracy w UK 2015 r.