Start Wiadomości Wzrósł wskaźnik przestępstw w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od dekady

Wzrósł wskaźnik przestępstw w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od dekady

903
0

Z danych Office for National Statistics wynika, że po raz pierwszy od dziesięciu lat mamy do czynienia z nagłym wzrostem liczby przestępstw. Wskaźnik przemocy podniósł się w ubiegłym roku do 21%.

ONS informuje, że policja w Anglii i Walii odnotowała 126 tysięcy więcej przestępstw w ubiegłym roku. Ogółem w 2014 roku odnotowano 3,8 milionów wykroczeń.

„Jest to pierwszy nagły wzrost liczby przestępstw od 2003/04 roku, jednak jest on mniejszy o 37% od skoku, który miał miejsce dziesięć lat temu” – oświadczyło Office for National Statistics.

Policja w Wielkiej Brytanii spotyka się jednak z krytyką i zarzutami o to, że „zafałszowuje” dane. Wiele jednostek policji przyjęło obecnie inne wytyczne, które pozwalają im na bardziej rzetelne odnotowywanie przestępstw.

Pozwoliło to między innymi ONS podać po raz pierwszy od dłuższego czasu faktyczną skalę wykroczeń. Każda jednostka policji w Anglii i Walii odnotowała wzrost liczby przestępstw.

Największą różnicę procentową zarejestrowano w Cambridgeshire, gdzie przemoc wzrosła o 45% do 8,900 przestępstw. Wzrost o 41% z kolei nastąpił w Bedfordshire, za nim znalazły się Durham oraz Hertfordshire – oba odnotowały 39-procentowy wzrost.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniKochasz swoją żonę? Zrezygnuj z zakupów w Ikei
Następny80 tys. pierwszaków nie dostało się do wybranej placówki. „Imigranci są obciążeniem dla systemu”