Start Coronavirus Wzrasta ruch na drogach, pomimo wprowadzonych ograniczeń w UK

Wzrasta ruch na drogach, pomimo wprowadzonych ograniczeń w UK

1481
0

Rząd ponawia apele do brytyjskiej opinii publicznej o „pozostanie w domu”, ponieważ nowe dane pokazują, że liczba pojazdów na drogach rośnie pomimo wprowadzonego na Wyspach całkowitego lockdown z powodu epidemii koronawirusa.

Podczas środowej konferencji prasowej na Downing Street,  dyrektor medyczna Public Health England Yvonne Doyle ujawniła „niepokojący” trend który można ostatnio zaobserwować.

Dr Doyle ujawniła, że chociaż korzystanie z transportu publicznego od 1 marca w Wielkiej Brytanii spadło poniżej 20 procent, w ciągu ostatnich trzech dni nastąpiło „zwiększenie ruchu pojazdów silnikowych”.

Zarówno Pani dyrektor medyczna jak i sekretarz biznesu Alok Sharma powtarzali, jak ważne jest przestrzeganie środków ograniczających ruch w celu ochrony służby zdrowia NHS.

Podczas konferencji eksperci podkreślali, że najlepszym sposobem na chronienie służby zdrowia  jest „uniknięcie samemu zarażenia się chorobą dzięki czemu nie przekażemy wirusa komuś innemu”.

Wystosowany apel miał miejsce w coraz bardziej dramatycznych okolicznościach, gdy kraj doświadczył największego do tej pory dziennego wzrostu liczby zgonów – 563 nowych ofiar śmiertelnych potwierdzono w ciągu doby.

PoprzedniKoronawirus: 11 osób zmarło w Southampton General Hospital
NastępnyBA planuje zawiesić 36 000 pracowników