Start Coronavirus Wzrasta liczba przypadków Covid w szkołach w Southampton

Wzrasta liczba przypadków Covid w szkołach w Southampton

670
0

W szkołach w Southampton odnotowano wzrost liczby przypadków koronawirusa.

Liczba przypadków zidentyfikowanych w placówkach edukacyjnych w mieście wzrosła z jednego w tygodniu od 7 do 13-go czerwca i do 51 w następnym tygodniu.

Dane opublikowane przez Radę Miasta Southampton odnoszą się do wszystkich szkół podstawowych i średnich w mieście, a także szkół wyższych, klas szóstych i placówek wczesnoszkolnych, takich jak żłobki.

Władze stwierdziły, że tygodniowa liczba odnosi się do liczby indywidualnych dzieci, uczniów i personelu, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na Covid-19.

Chodzi o to, że wariant Delta jest obecnie dominującym wariantem w całym kraju. Dr Debbie Chase, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w radzie miasta, powiedziała: „W ciągu ostatnich 15 miesięcy dyrektorzy szkół i pracownicy szkół w Southampton pracowali niezwykle ciężko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Niestety, obecność bardziej zakaźnego wariantu, wraz z złagodzeniem ograniczeń, stanowiła dodatkowe wyzwanie i spodziewamy się, że wzrost liczby przypadków w mieście zacznie przekładać się na wzrost przypadków w placówkach edukacyjnych.”

„Chociaż rozumiemy obawy rodziców i opiekunów, zapewniamy ich, że szkoły nadal ściśle współpracują z radą i Public Health England, aby być przygotowanym do pomocy w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się infekcji, gdy przypadek w szkole został potwierdzony.”

Dr Chase dodała, że rodzice i opiekunowie mogą pomóc, stosując się do wskazówek i biorąc udział w regularnych szybkich testach.

PoprzedniMalta, Madera i Baleary na zielonej liście podróży
NastępnyPolska: Co z kwarantanną dzieci? Ministerstwo doprecyzowuje