Start Polecane Wznowienie egzaminów na prawo jazdy. Terminy zarezerwowane do sierpnia

Wznowienie egzaminów na prawo jazdy. Terminy zarezerwowane do sierpnia

318
0

W niektórych częściach Wielkiej Brytanii wznowiono egzamin na prawo jazdy, jednak wielu przyszłych kierowców mówi o trudnościach w ustaleniu daty testu.

Testy na prawo jazdy zostały zawieszone z powodu ograniczeń Covid od stycznia, ale wznowione w Anglii i Walii w czwartek. Większość ośrodków jest obecnie zarezerwowanych do sierpnia, z zaległościami około 420 000 testów z powodu pandemii.

Agencja ds. Standardów Kierowców i Pojazdów (DVSA) stwierdziła, że ​​robi „wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić jak najwięcej testów, aby jak najszybciej nadrobić zaległości”.

Osoby, którym nie powiodło się na egzaminie w Wielkiej Brytanii, czekają średnio 17 tygodni na zarezerwowanie nowego slotu. Przed pandemią średni czas oczekiwania wynosił siedem tygodni.

Egzaminy na prawo jazdy również rozpoczną się ponownie w Irlandii Północnej w piątek, natomiast w Szkocji najwcześniej 6 maja.

DVSA twierdzi, że oferuje dodatkowe 2500 testów miesięcznie, korzystając z weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy. Agencja regularnie dodaje nowe terminy do systemu rezerwacji i rekrutuje dodatkowych egzaminatorów na prawo jazdy w całym kraju, aby przeprowadzać więcej testów w nadchodzących miesiącach.

Główny egzaminator prawa jazdy DVSA Mark Winn wezwał uczniów do zdawania egzaminu na prawo jazdy tylko „jeśli czują się całkowicie gotowi”.