Start Wiadomości Wyższy wyrok dla włamywaczy, którzy torturowali ofiary

Wyższy wyrok dla włamywaczy, którzy torturowali ofiary

747
0

Sąd podwyższył wyrok dla dwójki włamywaczy, którzy w okrutny sposób torturowali starsze małżeństwo, m.in. polewając je wrzątkiem.

33-letni Daniel Wallace i 34-letni Kacey Adams włamali się do domu małżeństwa emerytów w Kent. Tam związali 66-letniego mężczyznę i jego o dwa lata młodszą żonę. Najpierw grozili 66-latkowi, że obetną mu ucho, jeśli nie poda im kodu do sejfu, w którym znajdowało się 45 tys. funtów, a później wylewali na emerytów gotującą się wodę z czajnika. 64-latka przez kilka dni walczyła o życie, po tym jak doznała ciężkich oparzeń twarzy i ciała. W wyniku poparzeń stwierdzono też u niej niewydolność wątroby. Natomiast ciało jej męża poparzone zostało w 10 procentach – informuje Mirror.

Włamywacze zostali złapani tydzień po zdarzeniu, na lotnisku w Heathrow, gdy wracali z Dubaju, gdzie wydawali skradzione pieniądze na drogie gadżety. Udało ich się zatrzymać dzięki odciskom palców, które zostawili w domu emerytów. Poza pieniędzmi skradli też złote zegarki, biżuterię, obligację, zagraniczne pieniądze oraz klucze do dwóch samochodów.

W kwietniu sąd wymierzył włamywaczom karę 12 lat i pół roku więzienia  oraz siedmiu lat i pół roku pozbawienia wolności. Jednak w następstwie apelacji wyroki zostały podniesione w Sądzie Królewskim, który orzekł, że mężczyźni spędzą w więzieniu 23 lata, a po tym okresie będą mogli ubiegać się o zwolnienie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWybory UK: Konserwatyści wygrali bez samodzielnej większości
NastępnyRestauracja w Southampton nominowana do prestiżowej nagrody