Start Coronavirus Wytyczne brytyjskich lekarzy. Pomoc dla tych, którzy mają większe szanse na przeżycie

Wytyczne brytyjskich lekarzy. Pomoc dla tych, którzy mają większe szanse na przeżycie

3197
0

Brytyjskie Stowarzyszenie Lekarskie (BMA) w nowych wytycznych wskazuje, że pacjenci z koronawirusem mogą zostać pozbawieni dostępu do sprzętu ratującego życie z powodu niedoborów i w sytuacji, kiedy potrzebują go inne zakażone osoby, mające większe szanse przeżycia.

Wytyczne te pojawiają się po tym, jak w szpitalach zaczyna brakować odpowiednich zasobów do walki z koronawirusem i trzeba dokonać wyboru, kogo leczyć. BMA zaleca, by menedżerowie szpitali i starsi lekarze ustalili maksymalne progi przyjęcia na oddziały intensywnej terapii, gdzie najbardziej chorzy będą wymagali leczenia respiratorami. Ale samo zakażenie koronawirusem nie powinno gwarantować pierwszeństwa w leczeniu.

Pacjenci z dużym prawdopodobieństwem śmierci lub konieczności długotrwałej intensywnej opieki, którzy przekraczają ustalony próg, nie powinni być brani pod uwagę przy intensywnym leczeniu. Powinni oni nadal korzystać z innych form opieki medycznej.

Sprawa zbyt małej liczby przeprowadzanych testów staje się coraz większym problemem dla rządu Borisa Johnsona. W Wielkiej Brytanii przeprowadzane jest obecnie niespełna 10 tysięcy testów dziennie, czyli niecałe 350 na 100 tysięcy mieszkańców. To wskaźnik 3 razy niższy niż w Niemczech i 2,5 razy niższy niż we Włoszech.

PoprzedniZ powodu koronawirusa ulice Southampton całkowicie opustoszały
NastępnyW Wielkanoc spodziewana jest rekordowa liczba zgonów w UK