Start Wiadomości Wyrównuje się wysokość zarobków w północnych i południowych rejonach kraju

Wyrównuje się wysokość zarobków w północnych i południowych rejonach kraju

1033
0

Różnica między północą i południem kraju pod względem wysokości płac coraz bardziej się zmniejsza, a do roku 2020 może zniknąć całkowicie.

Zarobki na północnym-wschodzie Wielkiej Brytanii rosną szybciej niż w jakimkolwiek innym rejonie kraju, w ciągu pięciu lat podskoczyły o 8,1%.

Z kolei zarobki na południowym-wschodzie w tym samym czasie wzrosły o 3,3%. Jednak aż 50 lat musi upłynąć, aby zarobki na północnym-wschodzie dorównały tym w Londynie, nawet jeśli płace w stolicy zwiększyły się jedynie o 2,8% od 2010 roku.

Jak twierdzi James Wharton z Partii Konserwatystów z okręgu Stockton South: „To bardzo pokrzepiająca wiadomość i dowód na nasze zaangażowanie w tworzenie nowych centrów pracy na północy kraju.

Wzrost gospodarczy staje się zasługą całego kraju. Od dekad istniała ekonomiczna przepaść między północą i południem, oraz Londynem.

Wiele jeszcze trzeba zrobić, ale jasne jest, że konserwatyści podjęli właściwe działania w celu stworzenia zdrowej i zrównoważonej ekonomii”.

Z danych Annual Survey of Hours and Earnings wynika, że tygodniowe zarobki na północnym-wschodzie kraju wzrosły z 443 funtów w 2010 roku do 479 funtów w 2014.

Na południowym-wschodzie wzrost był mniejszy – z 523 funtów do 541 funtów, a w Londynie z 642 funtów do 660 funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniZmiany w opłatach za parkowanie w Southampton
NastępnyKamery CCTV powinny być w każdym brytyjskim domu – twierdzi policja