Start Polecane Wyrok dla Brytyjczyka, który obraził polską rodzinę

Wyrok dla Brytyjczyka, który obraził polską rodzinę

812
0

47-letni Brytyjczyk, który rzucał pod adresem polskiej rodziny rasistowskie uwagi uniknie kary więzienia. Został jednak zobowiązany do wzięcia udziału w programie rehabilitacyjnym.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia bieżącego roku w markecie Aldi w Stevenage. Polka robiła zakupy wraz z dwiema córkami w wieku 9 i 3 lat. Rodzina rozmawiała po polsku, co nie spodobało się Darrenowi Balaamowi. Mężczyzna podszedł do kobiety i powiedział, żeby zaczęli rozmawiać po angielsku. Kiedy zaskoczona Polka zapytała o co chodzi, Brytyjczyk zaczął przeklinać i krzyczeć, żeby wrócili do swojego kraju. Kobiecie udało się nagrać fragment zdarzenia, a o zaistniałej sytuacji poinformowała managera sklepu oraz lokalną policję – informuje The Sun.

Polka wyznała, że w ciągu pięciu lat życia w Stevenage nigdy nie doświadczyła nieuprzejmości ze strony mieszkańców, ani tym bardziej rasistowskich uwag.

47-letni Darren Balaam został skazany na osiem tygodni więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy, udział w programie rehabilitacyjnym, zapłatę 755 funtów do miejskiego magistratu oraz dwuletni zakaz kontaktowania się z ofiarą.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniInwazja ślimaków olbrzymów w centrum Southampton
NastępnyMay ogłosiła manifest wyborczy Konserwatystów