Start Polecane Wypożyczenie samochodu, kupienie kawy czy odbiór zakupów w planowanych nowych „punktach transportowych”

Wypożyczenie samochodu, kupienie kawy czy odbiór zakupów w planowanych nowych „punktach transportowych”

578
0

Mieszkańcy Southampton mogliby kupić kawę, odebrać zakupy i wypożyczyć rower lub samochód z tego samego miejsca w ramach dużej inwestycji, która może zmienić transport w mieście.

Rada Miasta chce opracować lokalizacje w całym mieście, w których mieszkańcy będą mogli wypożyczać samochody elektryczne, rowery lub samochody dostawcze, odbierać zakupy online, kupić kawę i skorzystać z transportu publicznego.

W tak zwanych lokalnych punktach mobilności może być także miejsce na sklepy, postoje taksówek, punkty ładowania pojazdów elektrycznych i stojaki na rowery.

Według mapy opublikowanej przez Southampton City Council, punkty mogłyby znajdować się na Shirley, Lordshill, Portswood, Eastleigh, Bitterne i Woolston.

Dalsze szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, ale Rada Miasta potwierdziła, że ​​punkty mogłyby zostać sfinansowane z części 1,22 mld funtów funduszu przekształcającego miasta z Departamentu Transportu.

Informacja pojawiła się po tym, jak w ubiegłym miesiącu lokalna służba raportowania o demokracji ujawniła, że ​​Rada Miasta Southampton i Rada Hrabstwa Hampshire połączyły siły, aby ubiegać się o część dotacji.

PoprzedniKobieta po dwudziestce napadnięta w centrum miasta Winchester
NastępnyPilna inspekcja samolotów Ryanair