Start Polecane Wypadek szkolnego busa w Birmingham

Wypadek szkolnego busa w Birmingham

688
0

W wyniku wypadku zmarła 14-letnia dziewczynka, a kilku innych uczniów zostało rannych. Bus zderzył się z ciężarówką na drodze w Birmingham.

Minibus wiózł na wycieczkę 20 uczniów oraz trzech nauczycieli ze szkoły Johna Taylora w Staffordshire. Do szpitala została przewieziona jedna osoba, a pozostali uczniowie zostali opatrzeni na miejscu. W większości przypadków skończyło się jedynie na niegroźnych zadrapaniach. W wypadku nie ucierpiał ani kierowca busa, ani kierowca ciężarówki. Do zderzenia doszło 7 lipca na Kingsbury Road w Birmingham. Póki, co śledczy nie ustalili w jaki sposób doszło do kolizji – informuje Evening Standard.

– Usłyszałem huk, wtedy odwróciłem się i zobaczyłem w powietrzu dużo pyłu, mnóstwo rozbitego szkła i metalowe części, które potoczyły się na przystanek autobusowy. Obydwa pojazdy się zatrzymały, wiec poszedłem zobaczyć, czy mogę jakoś pomóc – mówi świadek zdarzenia.

Inny z przechodniów obecnych na miejscu kolizji dodał, że jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Birmingham i że w ostatnim czasie doszło tam do kilkunastu innych wypadków.

Szkoła wydała oświadczenie, w którym informuje, że rodzina tragicznie zmarłej nastolatki oraz pozostali uczniowie zostali otoczeni odpowiednią opieką.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrytyjczycy rezygnują z pracy z powodu stresu?
NastępnyPolicja wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa w Eastleigh