Start Polecane Wypadek autobusu w Winchester: dochodzenie wykazało prędkość z jaką jechał pojazd

Wypadek autobusu w Winchester: dochodzenie wykazało prędkość z jaką jechał pojazd

645
0

Kierowca autobusu jechał z prędkością 11 mil na godzinę, w momencie, kiedy zderzył się z mostem kolejowym w Headbourne Worthy.

Troje dzieci wymagało operacji z powodu „urazów potencjalnie zagrażających życiu”, podczas gdy 12 innych doznało niewielkich obrażeń, kiedy doszło do zerwania dachu piętrowego autobusu jadącego do szkoły Henry Beaufort. Wszyscy ranni to młodzi ludzie w wieku od 11 do 16 lat.

Źródła podają, że dochodzenie policyjne prawdopodobnie potrwa trzy miesiące, ale kierowcy nie postawiono jeszcze zarzutów.

Inspektor Andy Tester z Jednostki Kontroli Drogowej, powiedział: „W autobusie są różne systemy, które mówią nam, jak szybko jechał pojazd. Uważamy, że w autobusie była telewizja CCTV, która dostarczy nam istotnych informacji o tym, co się stało bezpośrednio przed tą katastrofą.”

„Musiało nastąpić dość znaczące uderzenie między autobusem a attyką mostu, co spowodowało całkowite usunięcie dachu od przodu do tyłu, a to wymaga pewnej siły”. Inspektor Tester powiedział, że „to szczęście”, że w wypadku nie było ofiar śmiertelnych.”

Poprzedni140-letni zegar kościelny ma zostać odrestaurowany
NastępnyWesołe miasteczka i inne wydarzenia odwołane z powodu nowych przepisów dot. koronawirusa