Start Polecane Wynajem we wrześniu tańszy w UK

Wynajem we wrześniu tańszy w UK

853
0

Ceny za wynajem nieruchomości w Wielkiej Brytanii spadły w ostatnim miesiącu – donosi HomeLet. Specjaliści zapewniają, że w wyniku obniżki cen najmu, właściciele nie czerpią z tego tytułu ogromnych zysków, a kwoty, które pozyskują stanowią dla nich jedynie finansowe zabezpieczenie.

Średni koszt najmu nieruchomości w 2016 roku wyniósł 910 funtów i jest to kwota o 3 proc. wyższa niż w ubiegłym roku. Tylko w marcu roczne tempo wzrostu cen czynszów było o 4,5 proc. wyższe. Jednak ostatnimi czasy tendencja jest odwrotna.

W ujęciu miesięcznym, we wrześniu średnia kwota płacona za czynsz w całym kraju spadła o 0,8 proc., kiedy rynek nieruchomości został „zalany” nowymi mieszkaniami kupionymi przez inwestorów.

Według danych HomeLet spowolnienie wzrostu czynszów może wpłynąć na mniejszą dostępność nieruchomości.  Dodatkowo zmiany w prawie podatkowym wprowadzane od 2017 roku sprawią, że właściciele nieruchomości nie będą mogli odliczyć kosztów odsetek od kredytów hipotecznych, w efekcie czego narażeni będą na większe koszty z tytułu podatku.

Na przestrzeni ostatniego roku jedynymi miejscami, w których opłata za czynsz pozostała niezmienna jest północno-wschodnia Anglia. Tam też czynsze są najniższe w całej Anglii i wynoszą średnio 530 funtów miesięcznie.  Z kolei średni miesięczny czynsz w Londynie to koszt 1555 funtów (o 0,4 proc. mniej we wrześniu).

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK: Bilety papierowe znikną do 2018 roku
NastępnyCoraz więcej Brytyjczyków chce mieć irlandzki paszport