Start Polecane Wyłudzał zasiłek dla niepełnosprawnych. Przyłapano go na noszeniu opon

Wyłudzał zasiłek dla niepełnosprawnych. Przyłapano go na noszeniu opon

799
0

43-letni Michael Tindell oszukał podatników na 50 000 funtów. Mężczyzna twierdził, że praktycznie nie może chodzić i wymaga stałej opieki, tymczasem został przyłapany na dźwiganiu opon.

43-latek twierdził, że nie jest w stanie pracować, bo ma problemy z chodzeniem i wymaga opieki. W czerwcu 2008 roku zaczął ubiegać się o zasiłek dla osób niepełnosprawnych. W ciągu siedmiu lat państwo wypłaciło mu 53 000 funtów.

Urzędnicy stali się podejrzliwi, gdy HM Revenue & Customs przekazał im dokumenty potwierdzające, że mężczyzna płaci podatek i ubezpieczenie społeczne w pracy na stanowisku montera opon. Michael Tindell z Cannock w hrabstwie Staffordshire został potajemnie sfilmowany, jak przetacza ciężkie opony wokół warsztatu. Później wyszło na jaw, że 43-latek ma jeszcze dwie inne prace.

– Powiedział nam, że nie był w stanie chodzić i potrzebował stałej opieki. W rzeczywistości pchał opony i wykonywał inne fizyczne zajęcie, a nawet później został asystentem kierownika. Dowiedzieliśmy się, że miał również dwie inne prace. Sądzę, że byłby zszokowany, kiedy go przyłapaliśmy – powiedział rzecznik prasowy Departamentu ds. Pracy i Emerytur.

Wkrótce ma zapaść wyrok w sprawie.