Start Wiadomości Wykrywacz nielegalnych imigrantów: ratunek dla polskich firm transportowych?

Wykrywacz nielegalnych imigrantów: ratunek dla polskich firm transportowych?

1205
0

Jedna z brytyjskich firm za 199 funtów oferuje wykrywacz imigrantów – urządzenie do mierzenia poziomu dwutlenku węgla, sprzężone z sms-owym alertem. Zainstalowane w ciężarówce ostrzeże kierowcę, że “na pakę” auta zmierzającego do UK zakradł się uchodźca.

Producent spodziewa się, że wykrywacz zainteresuje zwłaszcza duże firmy spedycyjne, jak i małe przedsiębiorstwa transportowe, które do tej pory płacą drakońskie kary w przypadku wykrycia ludzkiej kontrabandy przez brytyjskie służby celne.

Zjawisko to bardzo nasiliło się odkąd do Calais masowo zaczęli zjeżdżać uchodźcy z Afryki, za wszelką cenę próbujący dostać się za kanał. Starając się przedrzeć do raju, jakim jest dla nich Wielka Brytania, chwytają się wszelkich metod. A ciężarówki czekające na przeprawę wydają się im idealną metodą transportu.

Tylko przez 10 miesięcy patrole brytyjskich służb celnych i granicznych udaremniły aż 36 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy UK. Przez ostatni miesiąc takich przypadków było 8000! – Detektor wykryje człowieka w 10 sekund od chwili, gdy wtargnie do ciężarówki – zapewnia Matthew Perryman, jeden z szefów 360 Advantage – spółki oferującej urządzenie

Nic więc dziwnego, że wykrywacz imigrantów może okazać się przydatny. Zwłaszcza, że gadżet – dzięki możliwości regulacji – można zastosować nawet tam, gdzie ładunek – tak jak owoce, czy warzywa – również emituje dwutlenek węgla. Dzięki własnej karcie SIM, o pasażerach na gapę urządzenie może powiadomić kierowcę jak i spedytora.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniKino pod gwiazdami w Hoglands Park
NastępnyInformacja dla kierowców w Southampton