Start Polecane Wykrywacz kłamstw podczas kontroli granicznej. Wchodzą zmiany

Wykrywacz kłamstw podczas kontroli granicznej. Wchodzą zmiany

1435
0

Szykuje się prawdziwa rewolucja podczas kontroli granicznych na lotniskach Unii Europejskiej. Zostaną wdrożone specjalne kontrole za pomocą cyfrowego stróża granicznego. 

Nowi cyfrowi stróże graniczni będą kontrolować każdego pasażera, który będzie przekraczać granicę, lecąc samolotem. Ma temu posłużyć nowe urządzenie iBorderCtrl.

iBorderCtrl będzie zadawał podróżnym pytania, dot. m.in. celu podróży i na bazie ich reakcji, np. mimiki i mowy ciała, określi, czy mówią prawdę. Sprawi to, że osoby podejrzane o kłamstwa przejdą jeszcze bardziej restrykcyjną kontrolę graniczną, podaje Daily Mail.

Póki co urządzenie testowane jest w Grecji, na Węgrzech oraz Łotwie. Docelowo ma zostać wprowadzone na wszystkie lotniska w Unii Europejskiej. W fazie testów udało się wskazać prawie 80% kłamstw, choć pomysłodawcy systemu uważają, że nie jest to na tyle miarodajne, ponieważ było to udawane omijane prawdy, a w sytuacji prawdziwej kontroli i reakcji ludzi, iBorderCtrl będzie inaczej pracować, tym bardziej, że taka kontrola powoduje dodatkowy stres.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowe miejsca pracy w Southampton. Firma logistyczna przenosi się do miasta
Następny„7 uczuć” w kinie Odeon w Southampton