Start Wiadomości Wygrała z rakiem i przepłynęła Kanał La Manche

Wygrała z rakiem i przepłynęła Kanał La Manche

470
0

37-letnia Sarah Thomas dokonała zdumiewającego wyczynu w rekordowym czasie rok po ukończeniu leczenia raka piersi. Kobieta przepłynęła czterokrotnie po Kanale La Manche.

Sarah Thomas ukończyła zdumiewające 84-milowe wyzwanie w 54 godziny i 13 minut kończąc wyczyn w Dover z szampanem i czekoladkami. Później przyznała, że ​​była bardzo zmęczona i planowała spać cały dzień. Najtrudniejsze było dla niej radzenie sobie ze słoną wodą i parzeniem meduz.

Amerykanka wyruszyła we wczesnych godzinach niedzielnego poranka i pływała non-stop, aż we wtorek ukończyła ostatnie okrążenie około godziny 6.30. Podczas ostatniego etapu swojej historycznej czterokierunkowej podróży pokonała brak snu, wyczerpanie, niską temperaturę wody i wietrzne i wzburzone morze.

Pływaczka ultra maratonu na otwartym morzu zakończyła leczenie raka piersi po zdiagnozowaniu agresywnej postaci choroby w listopadzie 2017 r. Przeszła chemioterapię, operację i radioterapię. Pani Thomas, której towarzyszył zespół wsparcia na łodziach, zadedykowała pływanie wszystkim, którzy pokonali raka. Chwilę po zakończeniu wyczynu powiedziała BBC: – Każdy etap miał w sobie coś, co było naprawdę trudne. Powrót z Francji był zdecydowanie najtrudniejszy. Trwało to wiecznie, a prąd mnie znosił. Ukąsiła mnie meduza. Na szczęście nie było tak zimno, jak się spodziewałem, ale było chłodno.

Najtrudniejsza dla niej była słona woda, która powodowała ból gardła i ust. Zdjęcie zamieszczone na jej stronie na Facebooku pokazuje ją wyczerpaną spoczywającą na kamienistym brzegu w Dover po ukończeniu pływania. Podpis brzmi: „ZROBIŁA TO!!!!!!!!!!!!!!!”

Pani Thomas otrzymała gratulacje od najlepszych sportowców na świecie. Lewis Pugh, brytyjski pływak wytrzymałościowy, który był pierwszą osobą, która ukończyła pływanie na długich dystansach w każdym oceanie, napisał na Twitterze: „Niezwykła, niesamowita, superludzka! rozbija rekordy.”

Dotychczas tylko czterech pływaków pływało po Kanale trzy razy non-stop. Pani Thomas z Denver w Kolorado jest pierwszą osobą, która ukończyła czwarty etap. Najkrótsza trasa między Anglią a Francją wynosi 21 mil, ale prowadzi jedną z najbardziej ruchliwych tras żeglugowych na świecie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowe inteligentne kamery zarobią 600 000 funtów rocznie
NastępnyNiemiecki supermarket osiąga rekordowy udział w brytyjskim rynku