Start Southampton Wydarzenia online z okazji Dnia Pamięci w Southampton

Wydarzenia online z okazji Dnia Pamięci w Southampton

217
0

Rada Miasta ogłosiła szereg wydarzeń z okazji Dnia Pamięci, które w tym roku odbędą się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie wydarzenia, które miały się odbyć na terenach należących do rady w tym roku, zostały odwołane z powodu pandemii.

Krótka ceremonia z udziałem kilku członków społeczności sił zbrojnych zostanie sfilmowana przy różnych pomnikach wojennych w Southampton i udostępniona za pośrednictwem mediów społecznościowych w dniu 8 listopada o godzinie 11.02.

W filmie, który ma być również udostępniony online przez radę, burmistrz Southampton, Sue Blatchford, opowie historię The Cenotaph. W tym roku mija 100 lat od odsłonięcia The Cenotaph zaprojektowanego przez Sir Edwarda Lutyensa. Latarnie wokół pomnika zostaną udekorowane makami, a mieszkańcy będą zachęcani do tworzenia własnych maków pamiątkowych, które będą eksponowane w oknach.

W międzyczasie, 8 i 11 listopada Southampton 02 Guildhall będzie podświetlony na czerwono. Satvir Kaur, członek gabinetu ds. kultury, powiedziała: „Southampton odegrało nieocenioną rolę w naszych wysiłkach wojennych i niezwykle ważne jest, abyśmy nadal gromadzili się razem, aby pamiętać o tych, którzy tak wiele poświęcili. Chociaż nie możemy wszyscy fizycznie być razem w tym roku, aby zaznaczyć to ważne coroczne wydarzenie, mam nadzieję, że wszyscy dołączą do nas za pośrednictwem Internetu, a także uczczą poległych minutą ciszy we własnych domach.”

Rada zachęca mieszkańców, aby stanęli na progu swoich domów o 11 rano i uczcili poległych dwoma minutami ciszy, a także odwiedzili pomniki wojenne w Southampton. Należą do nich tablica w Town Quay Park, drzewo w Mayflower Park upamiętniające The Falklands, Birma Memorial na Grosvenor Square, The Cenotaph w Watts Park i pomnik na Hollybrook Cemetery.

Nowa ławka Remembrance zostanie odsłonięta na boisku Veracity Sports Ground pomiędzy Itchen i Merryoak.