Start Polecane Wydał klientowi banknot 5-funtowy warty 50 tysięcy

Wydał klientowi banknot 5-funtowy warty 50 tysięcy

1342
0

Kasjer w jednej z walijskich kawiarni wydał klientowi banknot pięciofuntowy, który przez swoją unikatowość wart jest aż 10 tysięcy razy więcej.

Banknot jest ozdobiony malutkim portretem Jane Austin, grawerowanym przez uznanego artystę Grahama Shorta. Portrecista po umieszczeniu malunku na banknocie zapłacił nim w kawiarni w Walii, bez informowania o tym obsługi lokalu. Tymczasem każda praca Shorta jest warta co najmniej 50 tysięcy funtów.

– Nawet o tym nie wiedzieliśmy. Informacje doszły do nas w poniedziałek, gdy jeden z pracowników usłyszał o sprawie w wiadomościach – powiedział Josh Ince, menadżer kawiarni. – Zleciłem pracownikom sprawdzenie wszystkich pięciofuntówek, jednak już jej nie było. Nikt nie zorientował się na czas, ale kiedy zobaczyliśmy zdjęcie Grahama Shorta w internecie, nasza załoga rozpoznała go. Był u nas i zjadł kiełbaski oraz kanapkę z jajkiem – przyznał.

Artysta potwierdził, że zostawił rysunek na czterech banknotach i a następnie pojedynczo zostawił je kolejno w Szkocji, Walii, Anglii i Irlandii Północnej. – Nie miałem pojęcia ile będą warte, ale szacowałem około 20 tysięcy. Poprzednie rysunki, które wykonałem były warte co najmniej 50 tysięcy, a portret królowej wykonany na główce od szpilki wyceniono na 100 tysięcy funtów – przyznał Short. – Mam nadzieję, że ktoś znajdzie pozostałe banknoty i będzie miał szansę na dodatkową gotówkę na święta – dodał grafik.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrexit może potrwać nawet 10 lat
NastępnyTheresa May samotna na szczycie w Brukseli