Start Coronavirus Wyciekł dokument rządu pokazujący, jak może wyglądać życie po pandemii

Wyciekł dokument rządu pokazujący, jak może wyglądać życie po pandemii

1103
0

Wyciekł rządowy dokument, który przedstawia szereg zaleceń dotyczących tego, jak może wyglądać życie w Wielkiej Brytanii po zniesieniu wszystkich restrykcji.

Jedno z zaleceń mówi o tym, że rząd nie powinien aktywnie namawiać ludzi, aby wracali do biur, gdy kraj zniesie wszystkie koronawirusowe restrykcje. W dokumencie stwierdzono, że rząd aktywnie poszukuje sposobów, by pomóc ludziom w kontynuowaniu pracy z domu, jeśli nie ma potrzeby, aby przebywali w biurze.

W dokumencie mówi się również o surowszych restrykcjach, które mają zostać wprowadzone zimą. Naukowi eksperci obawiają się, że zimą nastąpi kolejny wzrost liczby infekcji, ponieważ niższe temperatury powodują, że ludzie spotykają się w pomieszczeniach, gdzie wirus jest łatwiej przenoszony.

Według dokumentu, ludzie z suchym kaszlem, gorączką, utratą smaku lub węchu będą musieli izolować się w domu, dopóki nie upewnią się, że nie mają koronawirusa.

Ministrów poinformowano również, że prawdopodobnie przez dłuższy czas będzie potrzebna jakaś forma kontroli granicznych i izolacji po podróży, aby zapobiec przedostawaniu się nowych wariantów wirusa do kraju.

Propozycje przedstawione w dokumencie nie są jeszcze ostateczne i nie zapadły w ich sprawie żadne wiążące decyzje. Jednak zalecenia te pokazują, o czym teraz dyskutuje się w rządzie i jak długo będzie odczuwalny wpływ pandemii na codzienne życie.

PoprzedniFala upałów o temperaturze 36 stopni może uderzyć w Wielką Brytanię w lipcu
NastępnyBrexit: Zauważalny spadek sprzedaży towarów z UK w Unii Europejskiej