Start Polecane Wybory lokalne w Wielkiej Brytanii przełożone na rok

Wybory lokalne w Wielkiej Brytanii przełożone na rok

518
0

Z powodu wybuchu epidemii koronawirusa wybory lokalne i na burmistrza w UK zostały przełożone na rok do maja 2021 roku.

Downing Street poinformowało, że niepraktyczne byłoby przeprowadzenie wyborów zgodnie z planem, ponieważ miałyby one miejsce w szczycie rozprzestrzeniania się wirusa. 7 maja tego roku miały się odbyć wybory burmistrza Londynu oraz zgromadzenia miejskiego brytyjskiej stolicy, burmistrzów siedmiu innych miast bądź okręgów miejskich, radnych w 118 okręgach w Anglii, a także 40 komisarzy policji w Anglii i Walii.

Komisja Wyborcza zaapelowała w czwartek do rządu, aby z powodu koronawirusa wybory zostały opóźnione do jesieni. „Stało się jasne, że zagrożenia są na tyle duże, iż mogą budzić poważne obawy co do kontynuacji obecnego terminarza wyborczego. Istotne jest, aby wyborcy mogli usłyszeć stanowiska kandydatów, partii i działaczy, zanim oddadzą swój głos” – napisała w piśmie do rządu komisja wyborcza.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło 10 osób. Gabinet powiedział, że przedstawi ustawodawstwo, które wprowadzi opóźnienie wyborów w Anglii i zapewni władzom walijskim takie same uprawnienia.

PoprzedniSześciu handlarzy narkotyków aresztowanych w Southampton
NastępnyRekomendacja MSZ w sprawie ograniczenia podróży zagranicznych