Start Polecane Wybory lokalne i wybory do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii

Wybory lokalne i wybory do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii

775
0

Polacy i inni obywatele krajów Wspólnoty mogą zagłosować w wyborach lokalnych 2 maja oraz do Parlamentu Europejskiego 23-26 maja.

Organizacje proeuropejskie w UK zachęcają imigrantów z Unii do wzięcia udziału w głosowaniu i zarejestrowaniu się na listach wyborczych. „Możesz stracić oba te prawa po Brexicie – więc wykorzystaj swój głos, kiedy go jeszcze masz!” – nawołują aktywiści.

Na stronie https://www.gov.uk/register-to-vote można sie zarejestrować, aby wziąć udział w wyborach lokalnych. Rejestrować się można do dnia 7 maja.

Na stronie https://www.yourvotematters.co.uk/__data/assets/pdf_file/0011/255197/EU-citizen-European-Parliament-voter-registration-form-English.pdf można pobrać formularz a następnie wypełnić go, aby zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wielka Brytania bierze udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ Brexit został opóźniony o sześć miesięcy, a jego nowy termin wyznaczono na 31 października 2019 roku. Oznacza to, że Wielka Brytania musi teraz uczestniczyć w europejskich wyborach.

PoprzedniOto, gdzie się udać w razie problemów ze zdrowiem w czasie weekendu wielkanocnego
NastępnyMłodzież z Southampton pomogła posprzątać miasto