Start Wiadomości Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

833
0

Tysiące osób w Wielkiej Brytanii ponownie uda się do urn w tym miesiącu, ale tym razem, aby zagłosować na członków Parlamentu Europejskiego, którzy mogą nawet nie zająć swoich miejsc.

Po miesiącach rozmów i niepewności co do stanowiska Wielkiej Brytanii w tegorocznych wyborach europejskich mieszkańcy w całym kraju zostaną poproszeni o wybranie posłów do Parlamentu Europejskiego.

Jednak nowo wybrani posłowie do PE mogą służyć w bardzo krótkim terminie, a nawet w ogóle, ponieważ Wielka Brytania może opuścić UE przed 2 lipca, kiedy to posłowie zajmą swoje stanowiska.

Pomimo zamieszania z powodu Brexitu, w czwartek wyborcy w Wielkiej Brytanii wybiorą 73 posłów do PE w 12 wielomandatowych okręgach regionalnych, które są znacznie większe niż okręgi wyborcze w wyborach powszechnych.

Każdy region ma inną liczbę posłów do PE w zależności od liczby ludności.Region południowo-wschodni, w którym mieści się Southampton, jest reprezentowany przez dziesięciu posłów.

Mieszkańcy będą mieli możliwość oddania głosu w czwartek między 7:00 a 22:00. Jednak wyniki będą utrzymywane w tajemnicy, dopóki wszystkie głosowania nie zostaną zakończone w całej Europie. Oczekuje się, że wyniki zostaną ogłoszone 26 maja.

PoprzedniIsle of Wight: mina morska z czasów II wojny światowej zdetonowana
NastępnyW Wielkiej Brytanii jest coraz mniej pielęgniarek z krajów UE