Start Coronavirus Wszystkie osoby w wieku 18 lat i starsze mogą przyjąć szczepionkę przypominającą...

Wszystkie osoby w wieku 18 lat i starsze mogą przyjąć szczepionkę przypominającą Covid

454
0

Wszystkim osobom w wieku 18 lat i starszym zaoferowano szczepionkę przypominającą Covid-19 w ramach działań mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się nowego wariantu Omicron.

Miliony więcej osób w Wielkiej Brytanii będzie kwalifikować się do trzeciej dawki przypominającej po tym, jak wczesne badania potwierdzają, że wyższy poziom przeciwciał może lepiej chronić przed wariantem.

Wspólny Komitet ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) zaleca obecnie, aby wszystkim dorosłym w wieku od 18 do 39 lat podawać dawkę przypominającą, w kolejności malejącej grupy wiekowej, w celu zwiększenia ich poziomu ochrony. Osoby w wieku 40 lat i starsze są już uprawnione do szczepionki przypominającej.

Według JCVI, dawki przypominające powinny być podawane nie wcześniej niż trzy miesiące po drugiej dawce oryginalnej szczepionki – co oznacza trzymiesięczne skrócenie obecnego sześciomiesięcznego oczekiwania.

Jako dalsze porady, młodym ludziom w wieku od 12 do 15 lat należy zaoferować drugą dawkę szczepionki Pfizer/BioNTech Covid-19, nie wcześniej niż 12 tygodni po ich pierwszej dawce.

PoprzedniProgram walki z otyłością u dzieci uruchomiony w Hampshire
NastępnyPonad 100 pacjentów z koronawirusem leczonych w szpitalach w Hampshire