Start Wiadomości Wszyscy Brytyjczycy to… imigranci. Naukowcy zbadali DNA Wyspiarzy

Wszyscy Brytyjczycy to… imigranci. Naukowcy zbadali DNA Wyspiarzy

3628
0

Niemal wszystkie brytyjskie partie polityczne mają w swoich postulatach ograniczenie poziomu imigracji. Okazuje się jednak, że Brytyjczyków czystej krwi na Wyspach ze świecą szukać – na skład DNA większości populacji wpływ miało co najmniej kilkadziesiąt europejskich nacji.

Międzynarodowy zespół naukowy zbadał genotypy ponad dwóch tysięcy mieszkańców obszarów wiejskich, których dziadkowie urodzili się nie dalej niż 50 mil od ich obecnego miejsca zamieszkania.

Kierujący grupą Peter Donnelly z Uniwersytetu Oxforda stwierdził, że badanie to po raz pierwszy pozwoliło prześledzić historię zmian, jakie zachodziły w genotypach mieszkańców UK.

Dzięki porównaniu ponad sześciu tysięcy próbek pobranych w różnych krajach Europy naukowcy stwierdzili, że brytyjskie DNA posiada elementy pokrywające się z charakterystykami aż 51 innych nacji. Naukowcy twierdzą, że każdy Brytyjczyk ma w sobie coś między innymi z Niemca, Francuza, Belga, Duńczyka i Hiszpana.

Społecznością, której materiał genetyczny najbardziej odbiega od „statystycznego brytyjskiego” są mieszkańcy Orkadów, które do IX wieku pozostawały pod kontrolą Wikingów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniChłopiec potrącony przez samochód w Southampton
NastępnySkąd zalew Polaków w UK? “Nikt nie pomyślał”. Ten film BBC powinien zobaczyć każdy polski imigrant