Start Southampton Wsparcie udzielone na badania nad kondycją skóry na Uniwersytecie w Southampton

Wsparcie udzielone na badania nad kondycją skóry na Uniwersytecie w Southampton

376
0

Wsparcie udzielone Uniwersytetowi w Southampton przez British Skin Foundation na badania nad chorobami skóry przekroczyło obecnie 620 000 funtów.

W Hampshire 60 procent ludzi obecnie cierpi lub cierpiało na schorzenia skóry, takie jak wyprysk, trądzik różowaty lub rak skóry. Od 2000 roku British Skin Foundation przekazała Uniwersytetowi w Southampton 620 817 funtów na sfinansowanie badań nad chorobami skóry.

Mike Arden-Jones, konsultant dermatolog i profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Southampton, powiedział: „Organizacje badawcze, takie jak British Skin Foundation, mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia finansowania projektów Uniwersytetu w Southampton.” „Przez lata otrzymaliśmy ponad 620 000 funtów od British Skin Foundation, co pomogło w zwalczaniu powszechnych chorób, takich jak rak skóry i egzema.”

Od wielu lat naukowcy z University of Southampton opracowują nowe sposoby wczesnego i niezawodnego sprawdzania, czy przyjmowane przez pacjenta leki wywołują reakcję alergiczną. Badania te mają na celu uchronić pacjentów przed potencjalnie zagrażającymi życiu reakcjami na leki, takimi jak epilepsja. Podczas gdy niektóre typowe choroby skóry są możliwe do opanowania, inne są na tyle poważne, że mogą spowodować śmierć lub poważnie wpłynąć na jakość życia, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Celem British Skin Foundation jest zmiana tego stanu rzeczy poprzez finansowanie ważnych badań, które pomogą znaleźć lekarstwa i metody leczenia, od typowych chorób skóry, takich jak egzema i łuszczyca, po potencjalnych zabójców, takich jak czerniak złośliwy.

Od swojego powstania w 1996 roku British Skin Foundation wsparła 400 projektów badawczych i przyznała 16 milionów funtów na ten proces.

PoprzedniHarry i Meghan zwrócili £2,4 mln wydane na remont ich rezydencji
NastępnySpotkania towarzyskie powyżej sześciu osób zakazane w Anglii od 14 września