Start Polecane Wskaźnik przestępczości seksualnej wobec dzieci w Internecie wzrósł o 89%

Wskaźnik przestępczości seksualnej wobec dzieci w Internecie wzrósł o 89%

234
0

Ponad 240 przestępstw seksualnych zarejestrowanych wobec dzieci w Hampshire zostało popełnionych w Internecie w zeszłym roku.

NSPCC ostrzega, że ​​firmy technologiczne umożliwiają przestępstwa, nie projektując swoich witryn z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Wniosek organizacji charytatywnej o wolność informacji ujawnił, że 247 przestępstw uwodzenia i przestępstw internetowych z udziałem ofiary poniżej 18 roku życia zostało zarejestrowanych przez policję Hampshire w latach 2019-20. Był to wzrost o 89% w porównaniu z rokiem poprzednim, co oznacza, że ​​7% wszystkich przestępstw seksualnych zarejestrowanych wobec dzieci miało miejsce w Internecie.

Zarejestrowane dane liczbowe dotyczące przestępstw obejmują napaść i aktywność seksualną, rażącą nieprzyzwoitość wobec dzieci i uwodzenie dzieci, a także przestępstwa wykorzystywania dzieci poprzez prostytucję i pornografię. Uwzględniono również gwałt na dzieciach poniżej 16 roku życia.

Rząd twierdzi, że biała księga Online Harms przedstawia plany wiodących na świecie przepisów zapewniających dzieciom bezpieczeństwo w Internecie. Andy Burrows, szef ds. polityki bezpieczeństwa dzieci w Internecie w NSPCC, powiedział: „Rząd ma kluczową okazję, aby to zmienić w nadchodzących tygodniach w odpowiedzi na raport Online Harms White Papier.

„Ustanawiając odważne i ambitne przepisy, które nakładają na firmy technologiczne obowiązek dbania o ochronę dzieci w Internecie i dając organowi regulacyjnemu uprawnienia do egzekwowania tego za pomocą sankcji finansowych i karnych, mogą one stworzyć globalny precedens w zapobieganiu szkodom, których można uniknąć”.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział: „Walka z krzywdzeniem dzieci w Internecie jest priorytetem i pracujemy nad opracowaniem przepisów, które uczynią Wielką Brytanię najbezpieczniejszym miejscem na świecie do korzystania z Internetu.”