Start Polecane Wskaźnik otyłości wśród dzieci nieznacznie wzrósł w Southampton

Wskaźnik otyłości wśród dzieci nieznacznie wzrósł w Southampton

196
0

Dane pokazują, że dzieci w Southampton , które opuszczają szkołę podstawową są bardziej otyłe w stosunku do danych sprzed dziesięciu lat.

W nowym raporcie Public Health England z ostatnich 10 lat stwierdzono, że istnieje silny związek między otyłością a najbiedniejszymi obszarami w kraju. Dane NHS Digital pokazują, że 24% uczniów klas 6 w Southampton zostało sklasyfikowanych jako otyłe w latach 2019-20, w porównaniu z 20% w latach 2009-10.

Dane są jednak inne dla dzieci z Year R, gdzie odsetek otyłych uczniów spadł nieznacznie do 10% w latach 2019-20, z 11% dziesięć lat wcześniej.

W całej Anglii otyłość wśród uczniów klas 6 wzrosła z 19% w latach 2009-10 do 21% w latach 2019-20. W swoim raporcie PHE wskazał, że rosnący poziom otyłości u dzieci na obszarach ubogich rekompensuje postęp obserwowany na lepiej prosperujących obszarach.

Dr Alison Tedstone, główny dietetyk PHE, powiedziała: „Zbyt wiele dzieci cierpi na otyłość, co zagraża ich przyszłemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Aby temu zaradzić, potrzebne są odważne środki”. „Obejmują one przyznawanie radom dotacji na usługi kontroli wagi dzieci oraz wywieranie nacisku na przemysł spożywczy, aby wytwarzał zdrowsze produkty.”