Start Polecane Wraz ze spadkiem temperatury wzrasta pomoc dla bezdomnych w Southampton

Wraz ze spadkiem temperatury wzrasta pomoc dla bezdomnych w Southampton

399
0

W związku ze spadającymi temperaturami zwiększa się pomoc dla bezdomnych w mieście.

W tym tygodniu spodziewane są niskie temperatury do -3°C, ponieważ przez południe kraju przetoczy się ochłodzenie.

W celu ochrony tych, którzy śpią na ulicy, Rada Miasta Southampton zwiększa swoje wsparcie.

Miejski protokół awaryjny w przypadku trudnych warunków pogodowych (SWEP) został aktywowany i będzie obowiązywał do 23 stycznia do godziny 9 rano, kiedy spodziewana jest poprawa temperatur.

Dostępne są dodatkowe pomieszczenia awaryjne dla osób, które chcą schronić się przed zimnem i dla tych, którym grozi konieczność spania na ulicy.

Zespół ds. Zapobiegania Bezdomności prowadzi szersze działania informacyjne na ulicach w celu zlokalizowania osób śpiących na ulicy i zachęcania ich do przyjęcia pomocy.

Rada udziela również porad członkom społeczeństwa, którzy chcieliby pomóc.

Osoby, które martwią się o kogoś kto śpi na ulicy, mogą zadzwonić pod numer 023 8083 2343 lub wysłać e-mail na adres streethomeless@southampton.gov.uk.

Zachęca się ich do podzielenia się pewnymi informacjami o osobie, w tym opisem oraz miejscem i czasem, w którym ją widziano.

Zadzwoń pod numer 999, jeśli zobaczysz kogoś, kto jest chory lub przygnębiony. Nie narażaj się na niebezpieczeństwo ani nie zbliżaj się do kogoś, kto dziwnie się zachowuje.

Rada dodała, że ​​osoby potrzebujące schronienia w nagłych wypadkach mogą się do nich zwrócić, odwiedzając Dom Bezdomnych przy 30 Cranbury Avenue.

Centrum dzienne zapewnia udogodnienia dla osób, które mogą wziąć prysznic, skorzystać z pralni, zjeść gorący posiłek, uzyskać dostęp do sprzętu komputerowego i uzyskać porady zdrowotne od pracowników służby zdrowia.

Możesz zaproponować komuś gorący napój lub coś do jedzenia albo po prostu zatrzymać się i chwilę z nim porozmawiać.

Jeśli chcesz zrobić więcej, aby pomóc bezdomnym w mieście, odwiedź stronę streetsupport.net/southampton, gdzie znajdziesz wiele informacji i porad na temat wolontariatu.

PoprzedniSouthampton miastem przyjaznym dla dzikiej przyrody
NastępnyStrajk nauczycieli w Anglii i Walii