Start Polecane Wraz z upadkiem Debenhams ponad 100 osób straci pracę w Hampshire

Wraz z upadkiem Debenhams ponad 100 osób straci pracę w Hampshire

297
0

Wszelkie nadzieje na uratowanie pozostałych sklepów Debenhams w Hampshire zostały rozwiane przez decyzję o sprzedaży słynnej marki rywalowi internetowemu Boohoo.

Boohoo kupił markę Debenhams i witrynę internetową, ale powiedział, że 118 pozostałych sklepów zostanie zamkniętych – oznacza to utratę 12 000 miejsc pracy. Umowa oznacza koniec sklepów Debenhams w Winchester i Fareham, a także oddziału w Portsmouth, którego zamknięcie zostało już ogłoszone.

Oddział w Southampton został zamknięty podczas pierwszego lockdownu w 2020 roku. Paula Ferguson, członek gabinetu ds. gospodarki w Radzie Miasta Winchester, powiedziała: „Oczywiście jesteśmy bardzo rozczarowani zamknięciem Winchester Debenhams, zwłaszcza że oznacza to, że ponad 100 osób straci pracę. „Ale ponieważ było to dość jasne od jakiegoś czasu, jesteśmy już w kontakcie z właścicielami, aby zrozumieć ich plany na przyszłość”.

Boohoo będzie sprzedawać produkty Debenhams od początku przyszłego roku – umożliwiając sklepom okres likwidacji po zakończeniu obecnego lockdownu.

PoprzedniWielka Brytania: Nie czas na rezerwowanie wakacji
NastępnyVirgin Media uruchomi 5G w 100 brytyjskich miastach