Start Coronavirus Wpływ pandemii „jeszcze nie wyczuwalny” na głównych ulicach Wielkiej Brytanii

Wpływ pandemii „jeszcze nie wyczuwalny” na głównych ulicach Wielkiej Brytanii

510
0

Według ekspertów, pandemia koronawirusa wpędziła brytyjskie ulice w kryzys, ale pełna siła jej wpływu nie jest jeszcze odczuwalna.

Według nowych danych w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii zamknięto ponad 17 500 sklepów sieciowych i innych obiektów. To średni wskaźnik 48 zamknięć dziennie. Jednak dane liczbowe, które obejmują hotele i obiekty rekreacyjne, ale nie niezależnych sprzedawców detalicznych, sugerują, że trend rozpoczął się przed pandemią.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Local Data Company, która śledzi wskaźniki pustostanów na blisko 3500 ulicach handlowych, centrach handlowych i parkach handlowych. W badaniu zarejestrowano 17 532 zamknięć w 2020 r. Zgłoszono również 7 665 otwarć sklepów. Spowodowało to stratę netto w wysokości 9877 punktów sprzedaży, co jest najgorszym rocznym spadkiem, jaki badacze widzieli od ponad dziesięciu lat.

Jednak, według ekspertów, pełnego wpływu pandemii nie można jeszcze odczuć, więc sytuacja prawdopodobnie pogorszy się, zanim się poprawi. Na przykład liczby te obejmują tylko zamknięcia sklepów, o których wiadomo, że są trwałe. Wiele punktów sprzedaży, które zostały zamknięte „tymczasowo”, może nigdy nie zostać ponownie otwartych.

PoprzedniRoyal Mail przedstawia plany nowej usługi kurierskiej w Wielkiej Brytanii
NastępnyCensus – Spis Powszechny Ludności w Wielkiej Brytanii