Start Southampton Wolontariusze do pomocy dzieciom w nauce czytania poszukiwani w lokalnych szkołach

Wolontariusze do pomocy dzieciom w nauce czytania poszukiwani w lokalnych szkołach

314
0

Organizacja charytatywna zajmująca się czytaniem, Schoolreaders, pilnie poszukuje armii wolontariuszy, którzy pomogą dzieciom w wieku szkolnym, które potrzebują pomocy, aby nadrobić zaległości w czytaniu.

Pomimo trudnej sytuacji, w której znalazły się szkoły ze względu na wariant Omicron, organizacja Schoolreaders, która poszukuje wolontariuszy do szkół, aby ci słuchali nauczali czytania dzieci, nadal ma setki aktywnych wolontariuszy w szkołach podstawowych w całym kraju. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie organizacja charytatywna poszukuje wolontariuszy, którzy mogliby rozpocząć pracę w szkołach w Southampton i Hampshire, aby pomóc uczniom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji po Covid.

Według danych rządowych, jeszcze przed pandemią co czwarte dziecko kończyło szkołę podstawową, nie potrafiąc czytać zgodnie z wymaganymi standardami.

Własne badania Schoolreaders, przeprowadzone we współpracy z University of Bedfordshire, pokazują, że prawie trzy czwarte szkół (71 procent) oszacowało, że pandemia negatywnie wpłynęła na poziom czytania na kluczowym etapie 1 (5-7 lat).

Wolontariusze szkolni proszeni są o słuchanie dzieci czytających co najmniej raz w tygodniu w czasie semestru i zobowiązanie się do rozpoczęcia roku akademickiego. Zgłaszając się teraz, nowi wolontariusze zostaną dopasowani do szkoły partnerskiej i będą gotowi do rozpoczęcia zajęć po ukończeniu obowiązkowej kontroli DBS i wirtualnego szkolenia w zakresie ochrony.

PoprzedniCovid: Biura podróży wzywają do usunięcia zasad testowania
NastępnyPonad 200 pijanych kierowców aresztowanych w Hampshire w grudniu