Start Polecane Wojsko ma zastąpić strajkującą straż graniczną

Wojsko ma zastąpić strajkującą straż graniczną

335
0

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że brytyjscy żołnierze przeszli na londyńskich lotniskach Heathrow i Gatwick przeszkolenie w zakresie kontroli paszportowej, aby mogli zastąpić strajkujących w okresie świąteczno-noworocznym funkcjonariuszy straży granicznej.

Związek zawodowy PCS poinformował w środę, że funkcjonariusze straży granicznej, którzy dokonują kontroli paszportowych, przeprowadzą w dniach 23-26 i 28-31 grudnia strajk na sześciu lotniskach – Heathrow, Gatwick oraz w Birmingham, Cardiff, Glasgow i Manchesterze, a także w porcie promowym Newhaven.

Około 75 proc. funkcjonariuszy kontroli paszportowej jest członkami PCS, co oznacza, że w tych dniach większość pracowników sprawdzających paszporty będzie strajkować. W czwartek minister spraw wewnętrznych Suella Braverman zaleciła, by poważnie przemyśleć kwestie wyjazdów w tym okresie, bo należy się spodziewać poważnych zakłóceń na lotniskach.

W tym tygodniu biuro premiera zapowiadało, że do 600 żołnierzy i 700 urzędników służby cywilnej przejdzie przeszkolenie pod kątem zastąpienia strajkujących pracowników – nie tylko tych dokonujących kontroli paszportowych. W piątek ministerstwo obrony potwierdziło, że żołnierze już przeszli takie przeszkolenie na Heathrow i Gatwick.

PoprzedniKobieta zmarła po potrąceniu przez BMW podczas spaceru po chodniku
NastępnyTroje dzieci utonęło po wpadnięciu do zamarzniętego jeziora